10 Kasım Öğrenci Konuşma Metni

03.11.2012 tarihinde Genel kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

     Değerli Okul Müdürümüz, Kıymetli Öğretmenlerim, Değerli Büyüklerim ve Sevgili Öğrenciler; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının ….. yıldönümünde onu anmak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi Ulu Önder Atatürk 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılmıştır fakat geride bıraktığı eserleriyle milletimizin kalbinde sonsuza değin hiç bitmeyecek bir sevgiye imza atmış bu nedenle de günümüze dek yaşatılmış ve ebediyete kadar da bu milletin kalbinde yaşayacaktır.

Sevgili öğrenciler; Sizler bilmelisiniz ki10 Kasım onun çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma hiç yorulmadan yürüme konusunda kakarlı olmak, ona verilebilecek en büyük hediyelerin başında gelmektedir. Biliyorum ki bizler; Atatürk’ün ümit ettiği o gençlik olacağız. O’nun izinden ve gösterdiği hedeflerden bir an bile ayrılmadan ülkemizi her alanda başarıdan başarıya taşıyacağız. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Olmamalıdır da…

Değerli Öğrenciler Kardeşlerim; Ulu Önder Atatürk’ü anlamak ve fikirlerini kendimize bir yol haritası olarak kabul etmek ve bu doğrultuda çalışmak ona karşı duyduğumuz en kalbi hissiyatın, saygının ve sevginin en büyük nişanesi olacaktır. Biliyorum ki bizler eğer kendi ufkunuzu ı hedeflerimizi de büyük tutarsak, ancak o zaman O’nun manevi şahsiyeti karşısında başınız dik alnınız açık bir şekilde durabiliriz. Yine biliyorum ki Atatürk gençliği bunu yapabilecek güç ve kudrete sahiptir.
Burada sözlerime son noktayı koymadan evvel Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman ve her türlü şartta sahip çıkacağımıza söz vererek onu ölüm yıldönümü münasebetiyle düzenlediğimiz programımızda bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor , sözlerime Atatürk’ün şu sözleriyle son veriyorum; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”
Alıntıdır
İlgili Terimler :
Yazar Hakkında
admin

Yazar : admin

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.